Lewa za povijest, CR7 odveo United u osminu finalu

Champions League 23. stu 202120:41 > 20:56 0 komentara
GuliverImages

Odigrane su prve utakmice petog kola Lige prvaka, a u obje utakmice slavili su favoriti. Bayern je porazio kijevski Dinamo (2:1), dok je Manchester United srušio Villarreal (2:0).

Golove za momčad Juliana Nagelsmana postigli su poljski stroj za golove Robert Lewandovski u 14. minuti i francuski reprezentativac Kingsley Coman u 42. minuti. Nadu domaćem sastavu vratio je iskusni Ukrajinac Denys Garmash u 70. minuti.

Lewandovski je ovim golom ušao u povijest jer je postao prvi igrač koji je dva puta poentirao u devet utakmica Lige prvaka zaredom.

Bayern se učvrstio na prvoj poziciji skupine E s maksimalnih 15 bodova, dok su Kijevljani ostali na posljednjoj poziji s jednim osvojenim bodom.

Što se tiče druge utakmice koje je trebala započeti u 18:45, Manchester United je na nezgodnom gostovanju slavio protiv Villarreala golom (2:0).

Popularni CR7 je mrežu domaćina zatresao u 78. minuti i omogućio je svom bivšem suigraču Carricku pobjednički debi na klupi Crvenih Vragova. Točku na i stavio je Sancho golom u 90. minuti.

Sofascore

United se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu skupine F s 10 bodova, dok je Villarrel ostao na drugom mjestu s tri boda manje. Na trećem mjestu je Atalanta (5) koja bi današnjom pobjedom protiv Young Boysa mogla preuzeti poziciju koja vodi u nokaut fazu Lige prvaka.