Laporta Čeferinu: Nećemo se ispričati niti platiti kaznu

Champions League 28. svi 202123:32 > 23:32
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Prvi čovjek Barcelone, Joan Laporta, ponovo je govorio o Superligi, a njegove riječi neće se svidjeti protivnicima ovog natjecanja.

I dalje se priča o Superligi, najavljuju se kazne za tri kluba koja još uvijek ne odustaju od te ideje. Pored Barcelone to su Real Madrid i Juventus, a predsjednik Barcelone obavio je i razgovor sa prvim čovjekom UEFA-e, Aleksanderom Čeferinom.

Laporta je Čeferinu rekao da se nema namjeru ispričavati, te da Barcelona ne planira platiti kaznu.

“Rekao sam mu da se nećemo ispričati. A ne planiramo platiti kazne. Ako budemo sankcionirani, ići ćemo do CAS-a”, izjavio je Laporta.

Predsjednik Barcelone je uputio niz kritika na račun UEFA-e.

“Želimo zaštiti svoje interese i nogomet učiniti održivim. Budući da su mnogi klubovi napustili Superligu pod pritiskom vlada i UEFA-e, Superliga više ne postoji. Međutim, tvrtka na koju je sud prenio prava i dalje živi. Imamo pravo organizirati natjecanje ako to želimo”, rekao je Laporta.