Lampard: Giroud je primjer mlađim igračima

Catherine Ivill/Getty Images

Trener Chelseaja Frank Lampard pohvalno je govorio o Olivieru Giroudu koji je sa četiri pogotka donio pobjedu nad Sevillom (4:0) u utakmici petog kola Lige prvaka.

„Četiri gola na ovoj razini natjecanja i kvaliteta golova… Individualni nastup Oliviera ali i ekipe u prvom poluvremenu, od obrane do napada su bili sjajni. Sjajna partija Oliviera. Ovo je težak teren, bilo je teških trenutaka u prvom poluvremenu, ali smo se uspjeli izboriti. On je vrhunski profesionalac. Vidite njegovu statistiku u reprezentaciji Francuske i u Ligi prvaka. Nije bio standardan prije nego što sam preuzeo ekipu, ali čim sam došao vidio sam koliko je pozitivan, koliko želi trenirati, koliko želi utjecati na ljude, bez obzira da li je starter. On je pravi primjer mlađim igračima da, kada ne igrate stalno, nastavite dobro trenirati, a onda dobijete šansu i odigrate kao što je on odigrao protiv Seville“, rekao je Lampard.

Poslije pet odigranih kola Chelsea je prvi u grupi E i osigurao je prolazak u sljedeću fazu Lige prvaka.