Gazda Cityja oduševio svoje navijače za finale LP

Champions League 18. svi 202117:19 > 17:43
Alex Livesey/Getty Images

Vlasnik Manchester Cityja, šeik Mansour bin Zayed Al Nahyan, najavio je da će financirati let i snositi troškove prijevoza za nekoliko tisuća navijača Građana koji će prisustvovati finalu prvaka u Portu.

Engleski prvak se 29. svibnja na stadionu Dragao sastaje sa Chelseajem, a gazda Cityja odlučio je da navijačima svog kluba pokrije ne male troškove puta u Portugal.

Pep Guardiola i ekipa su imali izvanrednu sezonu. Plasman u finale Lige prvaka zaista je povijesni trenutak za klub. Nevjerojatno je važno da što veći broj navijača može prisustvovati toj posebnoj utakmici. Pogotovo oni koji su toliko godina podržavali Manchester City kroz dobra i teška vremena,“ izjavio je vlasnik Građana, koji se na nesvakidašnji potez odlučio kako bi ublažio financijski pritisak na navijače koji su se suočili i još se suočavaju sa izazovima uvjetovanim pandemijom koronavirusa.

Kako se navodi na stranicama kluba, šeik Mansour bin Zayed Al Nahyan je svjestan koliki su troškovi odlaska u Porto, kao i skupo PCR testiranje.

Većina navijača Cityja će zbog postojećih ograničenja u putovanju u roku od 24 sata morati napustiti Portugal, tako da će se bogati gazda kluba iz Dubaija na dan utakmice organizirati odlazak u Porto.