Gasperini: Ni Messi ne bi bio dobar ovdje

Champions League 24. stu 20219:00 > 9:14 0 komentara
REUTERS/Arnd Wiegmann via Guliver

U petom kolu skupine F Lige prvaka nogometaši Atalante remizirali su u Bernu protiv Young Boysa (3:3).

Iako je za Atalantu sve krenulo po planu jer su poveli već u desetoj minuti, na kraju mogu biti zadovoljni što se iz Berna vraćaju neporaženi.

Young Boysi su vodili 3:2 do 88. minute, a gol za konačnih 3:3 postigao je Luis Muriel.

Trener Atalante Gian Piero Gasperini žali što njegova momčad nije osvojila sva tri boda.

Vodili smo u dva navrata, a zatim primili golove iz kornera u auta. Izgubili smo koncentraciju i intenzitet, sami smo vratili Young Boyse u utakmicu. Imali smo sve u svojim rukama, a na kraju smo riskirali da izgubimo“, sumirao je utiske trener Atalante.

Osvrnuo se i na umjetnu travu u Bernu.

Teško se prilagoditi na to. Ovo je puno veći napor za mišiće. Mislim da ni Lionel Messi ne bi pokazao sav svoj potencijal na umjetnoj travi. Mi smo se većim dijelom utakmice dobro držali, ali… Ja sam stara škola, volim nogomet na prirodnoj travi“, zaključuje Gasperini.

Atalanta je tako propustila veliku priliku da uoči posljednjeg kola zauzme drugu poziciju skupine F pa im za prolaz u nokaut fazu treba pobjeda protiv Villarreala 8. prosinca.