Zekić zamalo do senzacije, ali Dinamo putuje u Gruziju

VI Images via Getty Images

Dinamo će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv najbolje momčadi Gruzije, Saburtala.

Gruzijski prvak je senzacionalno slavio na gostovanju kod Šerifa (3:0) u prvoj utakmici i činilo se kako ih samo formalnost dijeli od prolaza u drugo pretkolo Lige prvaka.

Međutim, nevjerojatne scene viđene su u prvih jedanaest minuta utakmice u Tbilisiju. Momčad Šerifa koju vodi Zoran Zekić, a za koju su igrala čak četvorica hrvatskih igrača (Mikulić, Boban, Mužek, Palić) minus iz prve utakmice nadoknadila je već do spomenutog trenutka utakmice čime su se stvari vratile na početak. Golove su postigli Latifi, Tambe, a jedan pogodak bio je autogol Margvelašvilija.

Do kraja dvoboja pao je još sam jedan gol, i to najvažniji na utakmici. Domaćini su zabili u 59. minuti preko Rolovića. Utakmica je na koncu produžena čak osam minuta, no gosti iz Moldavije nisu uspjeli postići pogodak koji bi ih odveo na noge Dinamu.

Dinamo će tako putovati u Gruziju što je malo tko očekivao, prva utakmica igrat će se u Tbilisiju idućeg tjedna, a sedam dana kasnije uzvrat.