ANFIELD vs CAMP NOU Gdje je pravi HRAM nogometa?!

Champions League 30. tra 201915:18 > 15:36
Getty Images

Zanimljiv uvod u sutrašnji mega okršaj polufinala Lige prvaka napravio je Jürgen Klopp...

Clive Brunskill/Getty Images

Na pitanje novinara o tome što misli o ‘hramu nogometa’, stadionu Barcelone, Klopp nije bio onoliko milozvučan kako su se domaćini nadali:

– Camp Nou je samo stadion. Vrlo velik stadion, ali nije hram nogometa! – rekao je trener Redsa za DAZN.

Unatoč velikoj samouvjerenosti koja se mogla iščitati iz te izjave, njemački strateg nastavio je pomirljivo:

– Ali, jasno da ne možete biti favorit kad igrate protiv Barcelone na njenom stadionu. Vidjeli smo mnoge velike momčadi koje su imale problema na tom terenu. Iako, naravno da se nadamo da ćemo mi igrati dobro – poručio je.

David Ramos/Getty Images

Kloppove momčadi nikada nisu bile u prilici igrati protiv Barcelone, sam Jürgen nikada nije gostovao na ovom stadionu s nekim od svojih klubova pa će biti zanimljivo hoće li se predomisliti kada istrči na taj, po mnogo čemu poseban travnjak.

Nije dugo čekao na odgovor kluba kod kojeg sutra gostuje. Barcelona se danas oglasila putem svog Twittera računa, a Kloppu je odgovorila na sljedeći način:

“Ovo je Camp Nou. Naš dom. Naš hram. Naša utvrda”.

I priložila prikladni video koji bi trebao posvjedočiti monumentalnosti ovog zdanja.

Kako ova dosta zanimljiva interakcija ne bi ostala i bez vašeg sudjelovanja, pobrinuli smo se mi na Sportklubu.

U ANKETI koju smo priložili nudimo mogućnost da izrazite mišljenje o tome koji je hram nogometa “praviji” – Anfield ili Barcelona!

U komentarima ispod teksta ili na Facebooku možete obrazložiti svoje stavove.