Alves prijeti Realu: Ovdje sam da pišemo povijest

Champions League 5. ožu 201819:04 > 19:10
Catherine Ivill/Getty Images

Obrambeni igrač PSG-a motivacijskim govorom ohrabio je svoje suigrače prije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Real Madrida na Parku prinčeva.

Aktualni prvak Europe u prvoj utakmici pobijedio je 3:1, a dodatni problem za “Svece” iz Pariza bit će što neće moći računati na ozlijeđenog Neymara.

“Očekuje nas teška utakmica jer je Real vrhunski klub. Ovo je ozbiljan test koji nam pruža jedinstvenu priliku da prođemo dalje. Želimo stvorimo onoliko šansi kao u Madridu, ali s drugačijim ishodom. Trebamo iskoristiti ovu priliku, Moramo vjerovati da smo u stanju to ostvariti. Imamo priliku promijeniti priču”, poručio je iskusni branič.

Brazilski reprezentativac je u Parizu kako bi pisao povijest, tako barem on misli.

“Došao sam ovdje da promijenimo priču. Sad imamo, ali ne trebamo misliti na to, moramo raditi na terenu. Vjerujem da možemo dalje. Nemoguće je ne osjetiti gubitak takvog igrača kao što je Neymar, ali beskorisno je plakati. Moramo prihvatiti da ga nema. Svaki dan sam s njim u kontaktu i rekao mi je da će nam se priključiti u kasnijoj fazi ovog natjecanja.

Alves napominje da je PSG u prvoj utakmici pokazao da se može plasirati u četvrtfinale.

Možemo ih izbaciti, a to je savršena motivacija za našu momčad. Sutra je veliki dan u povijesti PSG! Klub još nije imao tako važne pobjede. Nisam došao ovdje zbog novca. Volim se natjecati, duh suparništva je u mojoj krvi. Mogućnost ulaska u povijest kluba ne može se kupiti novcem. Moramo igrati pametno i gotovo savršeno,” istaknuo je Alves.

PSG i Real Madrid igraju u utorak u 20:45 sati.