Chelsea uvjerljiv u Rusiji, PSG skupo platio pobjedu

Champions League 28. lis 202020:59 > 21:01
Michael Regan / Staff

Nogometaši Chelsea slavili su u susretu 2. kola E skupine Lige prvaka kod Krasnodara s 4-0, dok je PSG također slavio u gostima, kod Istanbul Basaksehira, s 2-0.

PSG je skupo platio pobjedu (2-0) kod debitanta iz Turske jer se u 20. minuti ozlijedila brazilska zvijezda Neymar, koji se tako priključio dugoj listi ozlijeđenih igraća Parižana na kojoj su Marco Verratti, Mauro Icardi, Leandro Paredes, Julian Draxler i Juan Bernat. Prema prvim neprovjerenim informacijama u pitanju je bedreni mišić lijeve noge.

Nakon neizvjesnog prvog dijela u drugom se “ukazao” crnoputi Talijan Moise Kean, te golovima u 64. i 79. minuti, oba puta nadodavanje Mbappea, spasio PSG neugodnosti. Turci su čak imali i bolje prilike, ali je briljirao vratar francuske momčadi Navas.

Chelsea je pobijedio s 4-0 u prvoj, povijesnoj utakmici Lige prvaka u Krasnodaru jer je ta ruska momčad ove sezone po prvi puta izborila najelitnije natjecanje Europe. Chelsea je u 14. minuti mogao povesti, ali je Jorginho iz kaznenog udarca pogodio lijevu vratnicu. Ipak, u 37. minuti engleska ekipa je povela nakon što je Callum Hudson Odoi udarcem po sredini vrata postigao gol, a u 76. minuti dosuđen je i drugi penal za Chelsea, kojeg je Timo Werner pretvorio u gol za 2-0. Samo četiri minute kasnije Marokanac Ziyech je iskoristio dodavanje Wernera za potvrdu pobjede londonske pobjede, a konačnih 4-0 postavio je Christian Pulisic u 90. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 71. minute.