Strijelac u finalu SP-a se vraća u Bundesligu

Bundesliga 21. lip 202214:07 > 14:08 0 komentara
Guliver images

Nekadašnji njemački reprezentativac i strijelac pobjedonosnog pogotka u finalu Svjetskog prvenstva 2014. protiv Argentine, 30-godišnji ofenzivni veznjak Mario Goetze trebao bi, prema pisanju njemačkih medija, pojačati osvajača Europske lige Eintracht iz Frankfurta.

Goetze je od 2020. član PSV-a iz Eindhovena s kojim je još dvije godine vezan ugovorom, ali Eintracht je odlučio platiti 4,8 milijuna eura, što je iznos kojim se automatski aktivira klauzula iz ugovora prema kojoj Nijemac može napustiti nizozemsku momčad za koju je u ukupno 77 nastupa postigao 18 pogodaka.

Goetze je u Bundesligi proveo prvih 11 sezona seniorske karijere koju je 2009. započeo kao igrač Borussije Dortmund. Nakon četiri godine je iz Borussije prešao u njenog najvećeg suparnika, muenchenski Bayern, gdje se zadržao tri sezone (2013. – 2016.), da bi se potom vratio u Dortmund.

Goetze je za Borussiju u svim natjecanjima odigrao 217 utakmica i postigao 45 pogodaka uz 61 asistenciju, dok je u Bayernu u 114 nastupa 36 puta tresao suparničke mreže i još 24 puta asistirao za pogotke.

Goetze se nije pojavio prvog dana priprema u PSV-u, kojeg je preuzeo Ruud van Nistelrooy, a klub je objavio da je njemački nogometaš “dobio dopuštenje za finaliziranje prijelaza u drugu momčad”.

Prema pisanju njemačkih medija Eintracht će Goetzeu ponuditi trogodišnji ugovor.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!