Rasplet Bundeslige: Gvardiol za LP, Sosa za ostanak

Bundesliga 14. svi 202210:26 > 10:31 0 komentara
AP Photo/Michael Sohn

U subotu od 15.30 sati čeka nas posljednje kolo Bundeslige koje možete pratiti na kanalima Sport Kluba. Iako se prvak zna već neko vrijeme, čeka nas borba za posljednje mjesto u Ligi prvaka, kao i borba za ostanak u ligi.

Bayern je već ranije potvrdio naslov u Bundesligi, a Njemačku će sljedeće sezone u Ligi prvaka predstavljati Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen.

Uoči posljednjeg kola četvrto mjesto drži RB Leipzig Joška Gvardiola s 57 bodova. Ligi prvaka nada se još Freiburg. Leipzigu za osiguranje četvrtog mjesta treba bod kod Arminije u Bielefeldu, a istovremeno Freiburg treba slaviti u Leverkusenu kod Bayera.

Kako su i u finalu Njemačkog kupa Freiburg i Leipzig, i sedmo mjesto u Bundesligi nosi Europu. Nepoznanica je jedino tko će još u Europa ligu, a tko u Konferencijsku ligu. Trenutno je šesti Union Berlin s 54 boda, dok je sedmi Köln s 52 boda. Berlinska momčad će ugostiti Bochum, dok Köln gostuje kod Stuttgarta.

Što se tiče borbe za ostanak, već ranije u drugu ligu ispao je Furth, Arminiji danas treba čudo, dok se Stuttgart nada da može sustići Herthu i izbjeći dodatne kvalifikacije.

Momčad Borne Sose će ostanak izboriti samo ako u posljednjem kolu svlada na svom terenu Köln, a istovremeno Hertha izgubi na gostovanju u Dortmundu kod doprvaka Borussije.

Mogao bi Stuttgart i izravno ispasti ukoliko izgubi od Koelna, a Arminia svlada RB Leipzig na svom terenu i to kombiniranom razlikom od osam golova.

Rasplet Bundeslige pratite od 15.30 na kanalima Sport Kluba.

Bundesliga, 34. kolo, 15:30:
Stuttgart – Koln (SK 2)
Arminia – Leipzig (SK 9)
Borussia (D) – Hertha (NS)

Wolfsburg – Bayern (SK 8)
Bayer L. – Freiburg (SK 6)
Augsburg – Greuther Furth
Borussia (M) – Hoffenheim

Mainz – Eintracht
Union – Bochum

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!