Odlazi na ljeto? Jeftina klauzula u ugovoru Haalanda

Bundesliga 10. pro 202017:49 0 komentara
(Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images)

Erling Haaland je početkom ove godine stigao u Borussiju Dortmund iz Salzburga, a već sada je jedan od najboljih napadača Europe.

Njemački klub je kupio norveško čudo od djeteta za samo 20 milijuna eura nakon nevjerovatne polusezone koju je imao u Salzburgu. I u Borussiji je nastavio sa fantastičnim partijama i već sada je na radaru mnogih europskih velikana.

Sigurno je da će Dortmund od njegove prodaje zaraditi ogroman novac i napraviti sjajan posao s obzirom da su u njegovo dovođenje uložili samo 20 milijuna eura.

Međutim, danas se u njemačkim medijima pojavila informacija da je njegov agent Mino Raiola uspio postići dogovor s Dortmundom prije potpisivanja ugovora i uključio je posebnu klauzulu.

Naime, Dortmund i Haaland imaju klauzulu u ugovoru koja dopušta Norvežaninu da napusti njemački klub idućeg ljeta za 75 milijuna eura ukoliko neki klub bude voljan platiti toliko.

Trenutna vrijednost Haalanda je preko 100 miliona eura, ali Raiola zna da će sada teško tko moći iskeširati tolik novac s obzirom na pandemiju korone. Ova klauzula je itekako primamljiva za velikane i bit će iznenađenje ako Haalanda budemo gledali u Dortmundu i iduće sezone.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!