Bochum i Furth prvoligaši, Kiel najveći tragičar

Bundesliga 23. svi 202117:29 > 17:29
GuliverIMages

Bochum i Furth novi su njemački prvoligaši, dok je tragičar posljednjeg kola Kiel koji će u dodatne kvalifikacije protiv Kölna.

Bochum je osvojio 2. Bundesligu pobjedom 3:1 protiv Sandhausena te su na kraju završili sa 67 bodova.

Uz njih u Bundesligu ide i Furth koji s igračem manje okrenuo vodstvo Fortune Dusseldorf te pobjedom 3:2 skočio na drugo mjesto. Poveli su gosti preko Petersona, da bi domaćin u sudačkoj nadoknadi ostao s igračem manje nakon isključenja Stacha.

No, s igračem manje izjednačili su preko Hrgote u 53. Samo četiri minute kasnije novo vodstvo gostima donosi Appelkamp, da bi Green u 69. i Abiama u 83. donijeli veliko slavlje domaćinu.

Tragičar posljednja dva kola je Kiel, koji je s dva poraza pao na treće mjesto, te je završio s dva boda manje od Furtha. Danas su kod kuće izgubili 3:2 od Darmstadta, iako su vodili 1:0, no gosti su u nastavku okrenuli njihovo vodstvo. Kiel sada čekaju dvoboji s Kölnom za mjesto u Bundesligi.

Iz druge lige ispali su Braunschweig i Wurzburger, dok u dodatne kvalifikacije ide Osnabruck.