Bjelica, bilo bi frajerski da odete, ali vi niste frajer

Hrvatska 15. kol 202220:39 > 16. kol 2022 17:08
AP Photo/Darko Bandic

Čelnici Osijeka daju potporu etabliranom treneru, a klupski šah se astavlja ipak nastavlja

Zašto Nenad Bjelica već nije dobio otkaz? Zazivali su to navijači, čekaju to mediji, a ‘bijelog dima’ iz grada s Drave nema. Samo novo priopćenje u kojem prvi ljudi kluba i dalje vjeruju u Nenada Bjelicu.

U Bjelicu više nitko ne vjeruje, pa niti on sam, ali pitanje odštete u ovom je trenutku ključno. Onog trenutka, a čini mi se da je to bilo dva tri kola prije kraja Bjelica je dao izjavu kako ga čelni ljudi kluba ne prate. E, tog trena je bilo jasno da više Bjelica ne može biti Osijekov menadžer. Naime, tu su porušeni mostovi koje je kasnije jako teško ponovno zazidati.

Koliko znam, čelnici kluba su puno novca uložili u ovaj projekt, ali prije svega su najveću apanažu stavili na trenerov konto.  On je iz Dinama stigao s aureolom najboljeg hrvatskog stručnjaka, logičnog nasljednika Zlatka Dalića, s jako dobrom plaćom i očekivanja su doista bila velika.

Dobio je ulogu menadžera, dakle on je slagao momčad, on je odgovoran za sve što se kasnije događalo s momčadi, ali i rezultatima.

No, u životu pa i sportu postoje oni trenuci kada se svode računi.  Došao je u Osijek osvojiti naslov prvaka, to je definitivno bio njegov cilj. Nije to uspio ostvariti, u ovoj sezone je izgubio Europu protiv momčadi protiv koje to nije smio, a sada sve to skupa izgleda kao čekanje – otkaza.

Bjelica, bilo bi frajerski da odete, ali vi niste frajer. Nažalost, mislio sam da je sasvim suprotno!