VIDEO Bayern imao +15, no Armani je slavio sa zvukom sirene!

Euroleague 20. tra 202123:53 > 21. tra 2021 10:26 0 komentara
Jamie McDonald/Getty Images

Košarkaši milanskog Armanija nevjerojatnim su preokretom došli do pobjede 79-78 (16-18, 11-26, 26-20, 26-14) protiv minhenskog Bayerna u prvoj utakmici četvrtfinala Eurolige, a koš za pobjedu sa zvukom sirene postigao je Zach Leday.

Bayern je u 17. minuti imao 19 koševa prednosti, a na poluvrijeme je otišao s +17 (44-27). No, 1:17 minuta prije kraja Armani je uspio izjednačiti (74-74), a tricom Rodrigueza i povesti 77-74 kad je ostalo 36 sekundi do isteka 40 minuta.

Pogođenim slobodnim bacanjima Baldwina Bayern je smanjio zaostatak, da bi nakon promašaja Delaneyja za tricu, James Gist sekundu prije kraja izborio dva slobodna bacanja za goste i oba pogodio za vodstvo Bayerna 78-77.

Milanu je nakon minute odmora ostalo još ubacivanje lopte sa strane. Delaney je uspio baciti “alley-oop” za Ledaya koji je neometan pogodio za pobjedu Armanija.

Leday je sa 17 koševa i sedam skokova bio najbolji igrač domaće momčadi. Sergio Rodriguez je ubacio 13, a Kevin Punter 11 poena.

Dennis Seeley je s 23 koša bio najbolji igrač Bayerna, a po 10 su ubacili Jajuan Johnson i Wade Baldwin. Leon Radošević je za 13 i pol minuta ostao bez ubačaja, a imao je dva skoka.

Za dva dana je u Milanu na rasporedu i druga utakmica.

Košarkaši Anadolu Efesa s uvjerljivih su 90-63 pobijedili Real Madrid u prvoj utakmici četvrtfinala Eurolige, koja je odigrana u utorak u Istanbulu, a hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon je za pobjednike ubacio 10 koševa uz šest asistencija.

Tursku momčad je sa 19 poena predvodio Rodrigue Beaubois, Sertac Sanli je ubacio 16, a Shane Larkin 14 koševa. Madriđane je s 13 poena predvodio Trey Thompkins.

Anadolu Efes je došao do prve od tri potrebne pobjede za plasman na Final Four, a bit će domaćin i u drugoj utakmici koja je na rasporedu za dva dana.