Netsi pokorili ‘Pacifik’! Zubac solidan u porazu

Košarka 22. velj 20218:55 > 8:56 0 komentara
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Brooklyn Netsi pokorili su diviziju Pacifik. I peta momčad te divizije pokleknula je u njihovom nizu, ovog puta bili su to Los Angeles Clippersi od kojih su bili bolji 112:108.

Brooklyn Netsi stigli su do šeste uzastopne pobjede, pete na gostovanju. Srušili su svih pet momčadi divizije Pacifik.

Do pobjede protiv Clippersa predvodio ih je James Harden s 37 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Paul George za domaćine je ubacio 34 poena, Kawhi Leonard dodao je 29, uz 13 skokova.

Ivica Zubac za 21 minutu ubacio je 13 poena (šut za dva 6-7, slobodna bacanja 1-2), uz 8 skokova i 1 asistenciju.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti veliki preokret i pobjedu New Orleans Pelicansa 120:115 nakon produžetka nad Boston Celticsima. Brandon Ingram za domaćine je zabio 33, Jayson Tatum 32 za goste.

Atalanta je sa 123:115 pobijedila Denver Nuggetse uz 35 poena Traea Younga, dok je kod Denvera najbolji bio Jamal Murray s 30 poena.

Raptorsi su do 110:103 pobjede protiv Sixersa na domaćem terenu u tampi stigli odličnom igrom u drugom poluvremenu, a do četvrtog uspjeha zaredom predvodili su ih Fred VanVleet i Pascal Siakam sa po 23 poena. Kod Sixersa je povratnik na teren Ben Simmons ubacio 28, dok je Joel Embiid uz 27 koševa imao i 15 skokova.

Ovom serijom pobjeda Raptorsi su stigli do pozitivnog omjera te su sa 16-15 na petom mjestu Istoka.