Šarić korak do finala Zapada, Sixersi vratili prednost

Košarka 12. lip 20218:02 > 10:50 0 komentara
AP Photo/Matt York

Phoenix i Philadelphia ostvarili su vrijedne pobjede u polufinalnim okršajima dviju konferencija NBA lige.

Malo tko je očekivao da će nakon tri utakmice, serija polufinala Zapadne konferencije između Phoenixa i Denvera biti praktički gotova nakon tri utakmice. Sunsi su ponovno pobijedili s dvoznamenkastom prednošću, ovoga puta s +14.

Denver je vodstvo držao samo u jednom trenutku, kod početnih 3:2, ostatak utakmice proveo je u dominaciji Sunsa koji su u drugom dijelu imali i maksimalnih dvadeset poena viška (96:76). Svi igrači početne petorke Sunsa ostvarili su dvoznamenkast učinak, ponovno su najbolji bili Devin Booker (28 poena) i Chris Paul (27p, 8as, 6sk). Nikola Jokić je svijetu pokazao zašto je MVP lige s nestvarnom statistikom od 32 poena, 20 skokova i deset asistencija.

Dario Šarić je na parketu proveo deset minuta, upisao je sedam poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Obzirom da nitko u povijesti NBA lige nije prokockao prednost od 3-0 u playoff seriji, prilično je sigurno da Šarić neće igrati za hrvatsku reprezentaciju u splitskim kvalifikacijama za Olimpijske igre.

SIXERSI VRATILI PREDNOST DOMAĆEG TERENA

Nakon što je Atlanta slavila u prvom susretu polufinala Istočne konferencije u Philadelphiji, Sixersi su povezali dvije pobjede, protekle noći prvu gostujuću (127:111) čime su vratili prednost domaćeg terena zagarantiranu najboljim omjerom u konferenciji tijekom regularne sezone.

Joel Embiid odigrao je utakmicu na MVP razini s 27 koševa, devet skokova i osam asistencija, a Philadelphia je ključnu seriju stvorila u trećoj četvrtini (34:19). Tijekom drugog poluvremena vodili su i s 22 razlike. Tobias Harris pridodao je 22 poena, a napokon je kvalitetnu napadačku utakmicu odigrao Ben Simmons s 18 koševa i sedam asistencija. Trae Young s 28 poena i osam dodavanja predvodio je Hawkse, Bogdan Bogdanović ubacio je 19.