Netsi, Lakersi, Clippersi ‘kruže’ oko Griffina

NBA 6. ožu 202111:52 > 11:53 0 komentara
Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Blake Griffin iznenađujuće je postao slobodan igrač usred aktualne sezone uz dovoljno vremena da ubrzo pojača neki od klubova koji se bore za naslov prvaka.

Blake Griffin bio je prvi izbor drafta 2009. godine, a nakon što je propustio prvu sezonu zbog teške ozljede koljena, već od druge se postavio kao velika NBA zvijezda sklona fantastičnim zakucavanjima. Kada se momčadi koju je predvodio uz DeAndre Jordana pridružio Chris Paul stvoren je tzv. Lob city, odnosno momčad sklona brojnim alley-oop zakucavanjima.

No, ‘Lob city’ nije ništa osvojio, momčad je kasnije rasformirana tradeom Paula u Houston Rocketse. Sam Griffin potpisao je novi ugovor vrijedan 175 milijuna dolara krajem 2017. godine da bi u siječnju 2018. senzacionalno transferiran u Detroit Pistonse gdje je igrao tri godine, uglavnom za zaborav. Ozljede su postale sve veći problem, a aktualne sezone ostvaruje najlošije brojke karijere počevši od svega 12 prosječnih poena po susretu.

Griffin i Pistonsi dogovorili su 15. veljače kako igrač više neće sudjelovati u momčadskim aktivnostima te će zajednički raditi na dva moguća scenarija, tradeu ili otkupu ugovora. Prva opcija nije bila realna ozbirom da je Griffin na ugovoru imao još dvije godine obveze uz 75 milijuna dolara plaće, pa je druga mogućnost postala najrealnijom. Griffin je prihvatio prijedlog prema kojem će se odreći svote od trinaest milijuna dolara kako bi dobio slobodne ruke tražiti novi klub.

NETSI VELIKI FAVORITI

Čitav niz momčadi već je iskazao interes za njegovim dovođenjem, obzirom da će ga potpisati na ugovor do kraja sezone uz minimalnu vrijednost. Zapravo će ga dovoditi na ‘posudbu’ do kraja sezone što će mnogima odgovarati. Lakersi traže nekoga tko bi bio dobra zamjena za Anthonyja Davisa, a Clippersi traže pomoć na visokim pozicijama. Ipak, potonji će ga teško privoljeti na dolazak obzirom da su ga transferirali nakon obećanja da u njemu vide budućnost franšize.

Čini se kako su najveći favoriti Brooklyn Netsi. Naime, u New Yorku igra ranije spomenuti DeAndre Jordan koji i dalje gaji veliko prijateljstvo s Griffinom, a k tome Brooklynu je prijeko potreban visoki igrač nakon što su u tradeu s Clevelandom ranije ove sezone izgubili Jarretta Allena. Naravno, Netsi su i najveći favoriti za naslov prvaka s Durantom, Irvingom i Hardenom pa bi prilika za osvajanjem prstena prvaka bila teška za odbiti kad je riječ o nekadašnjoj zvijezdi Sveučilišta Oklahoma.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!