Marc Gasol napustio NBA ligu, poznat novi klub?

NBA 15. ruj 202120:20 > 20:20 0 komentara
Gasol

Nakon 13 godina uspješne NBA karijere, Marc Gasol vratio se u Španjolsku gdje bi u nastavku karijere trebao igrati za klub čiji je vlasnik.

Marc Gasol je bio 48. pick NBA drafta 2008. godine, biran od strane Los Angeles Lakersa, no kasnije transferiran u Memphis Grizzliese za svog brata Paua (između ostalih igrača).

U Memphisu je postao jedan od najboljih obrambenih igrača lige okrunivši tu važnu karakteristiku igre titulom Obrambenog igrača godine 2014. godine. Osim što se isticao obranom, tri puta je biran na All Star utakmicu, a u dresu Toronto Raptorsa 2019. godine okrunio je karijeru naslovom NBA prvaka. Sudbina je htjela da se 12 godina nakon drafta vrati u Lakerse gdje se ipak nije istaknuo, a isti su ga ponovno vratili u Memphis prije tjedan dana kako bi rasteretili klupski budžet.

Grizzliesi su ga nakon nekoliko dana otpustili čime je Gasol postao slobodan igrač. Španjolac je sam tražio otpust kako bi ostao u Španjolskoj s obitelji.

Međutim, 36-godišnjak neće završiti karijeru, naime sprema se pristupiti domaćem drugoligašu Gironi čiji je zapravo i vlasnik. Potvrda bi trebala nastupiti vrlo skoro.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!