LeBronova momčad očekivano slavila, Giannis MVP u Atlanti

NBA 8. ožu 20218:24 > 8:25
(Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Momčad LeBrona Jamesa svladala je momčad Kevina Duranta sa 170-150 u ovogodišnjoj "All Star" utakmici američke profesionalne košarkaške NBA lige igranoj u Atlanti, a za najkorisnijeg igrača susreta proglašen je Giannis Antetokounmpo.

Krilni igrač Milwaukee Bucksa predvodio je LeBronov sastav do pobjede sa 35 koševa uz stopostotni šut iz igre od 16-16 uključujući i 3-3 za tricu. Antetokounmpo je tome pridodao i sedam skokova za samo 19:12 minuta provedenih na parketu.

Uz Antetokounmpa u pobjedničkom sastavu istaknuli su se braniči Damian Lillard sa 32 i Stephen Curry sa 28 koševa, a obojica su pogodila po osam trica.

Kapetan momčadi James odigao je tek 12:46 minuta, sve u prvom poluvremenu, te za to vrijeme ubacio tek četiri poena uz četiri asistencije, no kako je već na poluvremenu njegova momčad imala značajnu prednost od 100-80 u nastavku nije bilo niti potrebe da ulazi.

U Durantovu sastavu najučinkovitiji su bili Bradley Beal sa 26 ubačaja te Kyrie Irving sa 24 pogotka i 12 asistencija.

Bila je ovo četvrta “All Star” utakmica u ovakvom obliku da dva kapetana biraju svoje momčad, a u sva četiri dosadašnja izdanja slavila je momčad koju je izabrao LeBron James.

Dodajmo da je u natjecanju u zakucavanjima pobijedio član Trail Blazersa, Anfernee Simons, dok je u tricama najbolji bio Stephen Curry. U natjecanju u vještinama slavio je Domantas Sabonis koji je u finalu bio bolji od Nikole Vučevića.