Harden ‘dokrajčio’ bivše, rijetko viđeni TD beka Pacersa

NBA 4. ožu 20218:32 > 8:36 0 komentara
(Photo by Sarah Stier/Getty Images)

James Harden odigrao je prvu utakmicu protiv kluba u kojem je proveo gotovo desetljeće igračke karijere, a najbolje momčadi Istoka i Zapada sastale su se u Philadelphiji.

Loši dani nastupili su u Houstonu, Brooklyn Netsi nanijeli su Rocketsima 13. uzastopni poraz što je najduži takav niz za teksašku momčad od 2001. godine kada su izgubili dva dvoboja više. Otkada se ozlijedio Christian Wood, Houston ne može do pobjede. Stvar je postala bolnija povratkom čovjeka koji je momčad vodio proteklo desetljeće, a koji je kroz interne ‘igrice’ uspješno natjerao čelnike kluba da ga pošalju u Netse.

James Harden čuo je riječ “hvala” od bivših šefova u Houstonu, a zatim je devastirao svoju bivšu momčad s 29 poena, 14 asistencija i deset skokova. Netsi su ponovno zaigrali bez Kevina Duranta, no nije bilo važno. Brooklyn je ostvario rekord franšize, sedmu uzastopnu gostujuću pobjedu. Rocketsi su prilikom predstavljanja igrača prezentirali kratak film zahvalnosti Hardenu, no većina od 3615 navijača koji su se našli u areni sve je popratila glasnim zvižducima.

Kyrie Irving ubacio je 24 poena za Netse dok je John Wall predvodio Rocketse s učinkom sezone od 36 koševa, tri manje upisao je Victor Oladipo.

EMBIID POTVRDIO MVP KANDIDATURU

Derbi programa odigran je u Philadelphiji gdje su se sastale najbolje momčadi Istoka i Zapada. Sixersi su slavili nakon produžetka uz još jednu briljantnu izvedbu Joela Embiida. U posljednjoj četvrtini momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, niti jedna ekipa nije formirala veću prednost od pet poena. Mike Conley doveo je Jazz u vodstvo 118:115, na semaforu je preostala samo 21 sekunda. Odličnom obranom nad šuterima Sixersa, braniči Jazza natjerali su situaciju gdje je tricu za produžetak pokušao pogoditi Embiid, a kamerunski centar nije razočarao. Embiid je na kraju završio s 40 koševa i 19 skokova.

Odličnu partiju odigrao je i Tobias Harris koji je 11 od svoja 22 poena postigao u produžetku. Donovan Mitchell predvodio je Jazz s 33 poena, no isključen je u završnici produžetka nakon što je zaradio drugu tehničku pogrešku. Bojan Bogdanović i Mike Conley ubacili su po 18 koševa za poraženu ekipu.

Od ostalih utakmica, spomenimo raritetan triple-double T.J. McConnella koji je u pobjedi Indiane protiv Clevelanda upisao učinak od 16 poena, 13 asistencija i čak deset osvojenih lopti čime je za samo jednu oduzetu loptu promašio izjednačenje rekorda lige koji zajednički drže Kendall Gill (New Jersey Nets, 1999. godine) i Larry Kenon (San Antonio Spurs, 1976. godine). Ipak, McConnellu je pripao rekord lige s čak devet ukradenih lopti u prvom poluvremenu.

REZULTATI:
Dallas-Oklahoma City 87:78
New Orleans-Chicago 124:128
Minnesota-Charlotte 102:135
Orlando-Atlanta 112:115
Houston-Brooklyn 114:132
Toronto-Detroit 105:129
Philadelphia-Utah 131:123/OT
Cleveland-Indiana 111:114
Sacramento-LA Lakers 123:120
Portland-Golden State 108:106

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!