Bojan Bogdanović i službeno dobio novog gazdu

NBA 19. pro 202010:51 > 11:00
(Photo by Alex Goodlett/Getty Images)

Utah Jazz od nove sezone imat će i novog vlasnika nakon što je prodaja kluba službeno verificirana.

Nakon 35 godina, Utah Jazz mijenja vlasnika. Obitelj Miller odlučila je prodati franšizu 42-godišnjem milijarderu Ryanu Smithu. NBA liga službeno je putem Ureda guvernera (vlasnici klubova) odobrila prodaju.

Riječ je o donedavnom vlasniku softverske tvrtke Qualtrics iz Salt Lake Cityja, a koju je prodao za čak osam milijardi dolara zadržavši pritom poziciju izvršnog direktora. Smith je doživotni navijač Jazza, a medijima je otkrio zanimljivu informaciju kako je malo nedostajalo da u NBA svijet uđe kroz jedan drugi klub.

Prošle godine bio sam u razgovorima s vlasnikom Minnesota Timberwolvesa Glennom Taylorom oko kupnje kluba, na kraju nismo postigli dogovor, a to mogu zahvaliti svojoj supruzi koja me brzo razuvjerila rekavši kako je jedini klub koji bi trebao kupiti, Utah Jazz obzirom da živim u glavnom gradu te države, a isto tako veliki sam navijač kluba. Također, odbila je selidbu u drugi grad pod svaku cijenu,” našalio se novi gazda kluba u kojem drugu sezonu igra i najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović.

Smith će za vlasništvo nad Jazzom platiti 1,66 milijardi dolara, a uz sam klub preuzeo je vlasništvo i nad Vivint Arenom, G-league filijalom Salt Lake City Stars te bejzbol ekipom Salt Lake City Bees koja se natječe u nižim ligama američkog bejzbola.