Babo dobio novog ‘gazdu’, legenda Heata u Jazzu!

Košarka 16. tra 202119:29 > 19:33 0 komentara
(Charles Trainor Jr./Miami Herald via AP)

Dwyane Wade postao je manjinskim vlasnikom Utah Jazza, objavili su iz kluba.

Utah Jazz lani je dobio novog vlasnika nakon što je u klub ušao 42-godišnji milijarder Ryan Smith, a sada stiže novo pojačanje u upravu kluba, legendarni bek Miami Heata Dwyane Wade.

Wade se umirovio 2019. godine, a od tada se više odmarao nego što je tražio bilo kakav angažman u NBA ligi. Tijekom ‘odmora’ na golf igralištu sprijateljio se s novim vlasnikom Jazza, a prijateljstvo je kulminiralo i partnerstvom na visokoj razini.

NBA pravila nalažu da suvlasnik jedne franšize ne može imati manje od jedan posto udjela u klubu, međutim još uvijek nije poznato koliko je novca Wade investirao u Jazz. Legenda Heata je kroz karijeru zaradio nešto manje od 160 milijuna dolara ne računajući i unosne sponzorske ugovore s Converseom i Li-Ningom.

Nikad nisam mogao niti zamisliti da ću jednog dana postati suvlasnikom NBA kluba, ovo je postalo luđe od sna da postanem igrač u najboljoj ligi svijeta. Ljudi iz mog područja odrastanja rijetko dobiju ovakvu priliku, zahvalan sam Ryanu Smithu što je prepoznao da mogu pridonijeti razvoju Utah Jazza i u širem smislu od košarkaškog znanja,” kazao je oduševljeni Wade.

Naravno, za Jazz protekle dvije sezone igra i najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović pa će svakako imati priliku dobiti i pokoji vrijedan savjet od jednog od najboljih bekova u povijesti lige.

Utah je trenutno najbolja momčad lige s omjerom 41-14.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!