Vince Carter ima klub – pao je rekord!

NBA 5. kol 201923:34 > 23:37
Ethan Miller, Getty Images Sport

Legendarni Vinec Carter potpisat će ugovor s Atlantom i sezona 2019./20. bićt e mu rekorda 22. u najjačoj ligi svijeta, prenosi novinar ESPN-a Adrian Wojnarowski.

Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images

Carter je prošlu sezonu proveo upravo u dresu Hawksa, a sada je jasno da će mu klub iz Georgije biti posljednji pred odlazak u mirovinu.

Carter će dakle na vječnoj listi preteći Roberta Parisha, Kevina Willisa, Kevina Garnetta i Dirka Nowitzkog, koji su u najjačoj ligi svijeta proveli po 21 sezonu.

Vremešni košarkaš je u NBA od davne 1998. godine, kada je kao peti pick drafta postao igrač Toronto Raptorsa. Potom je redom nastupao za Netse, Magic, Sunse, Maverickse, Kingse i Hawkse, za koje je igrajući na 76 utakmica prošle sezone imao u proseku 7,6 poena i 2,6 skokova. U karijeri je postigao 25.430 poena i zauzima 20. mesto u povijesti lige.

Sa reprezentacijom SAD osvojio je olimpijsko zlato u Sydneyu 2000. godine, a osam puta je bio sudionik All-star utakmice.