Lebron o vlasnicima NFL klubova: To su robovlasnici!

NBA 22. pro 20188:12 > 8:13
Al Bello, Getty Images Sport

Prva zvijezda Los Angeles Lakersa Lebron James smatra da vlasnici NFL klubova imaju robovlasnički mentalitet.

Lebron je u petak gostovao u jednoj emisiji s running backom Los Angeles Ramsa Todom Gurleyjem, što je bio povod za usporediti dvije lige.

“U NFL-u gomila bijelih staraca posjeduje klubove i oni imaju robovlasnički mentalitet. Drže se stava – Ovo je moj klub i radit ćeš što god da ti kažem ili ćemo te se odreći. Ali igrači su ti zahvaljujući kojima klubovi ostvaruju rezultate. Isto tako je i u NBA-ju”, rekao je Lebron i dodao:

“Razlika između NBA-ja i NFL-a je u tome što u NBA-ju se uzdaju u potencijal igrača. U NFL-u je riječ samo o onome što možeš pokazati na dan utakmice.”

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su New Orleans sa 112:104 u noći između petka i subote, a dvoboj u Staples Centeru obilježio je sjajni James, koji je zabilježio treći triple-double u sezoni s 22 poena (8/20 iz igre, 0/4 za tri), 12 skokova, 14 asistencija i 2 ukradene lopte.