Curry rekordno, Warriorsi lako do 2-0

NBA 4. lip 20187:51 > 7:52
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Golden State Warriorsi nalaze se dvije pobjede udaljeni od drugog uzastopnog naslova prvaka NBA lige.

Golden State Warriorsi poveli su 2-0 u finalnoj seriji NBA lige, u odnosu na uzbudljivu prvu utakmicu serije, ovoga puta stvari su bile nešto drugačije postavljene.

LeBron James je ponovno odigrao odličnu utakmicu za Cavse, no nije bio niti blizu lude efikanosti koju je prezentirao u uvodnom dvoboju finala. Završio je s 29 poena, 13 asistencija i devet skokova, a ponovno ga je najviše pratio Kevin Love s 22 i deset skokova, George Hill dodao je 15 koševa za gostujuću ekipu. Okus finala osjetio je i Ante Žižić koji je dobio tri minute na parketu, pogodio je jedini šut prema košu za svoja dva poena.

No, priča utakmice bio je Steph Curry koji je srušio rekord Raya Allena. Sjajni playmaker Warriorsa ubacio je devet trica iz 17 pokušaja, jednu više nego što je uspjelo Allenu. Curry je finiširao s 33 poena, a dodao je i osam asistencija i sedam skokova. Kevin Durant je bio vrlo učinkovit sa šutom 10-14 i 26 koševa, a Klay Thompson pridodao je 20.

Warriorsi su do poluvremena vodili trinaest razlike, a trenutak koji je ponudio tračak neizvjesnosti dogodio se sredinom treće četvrtine kada su se Cavsi primakli na pet poena minusa (76:71) nakon trice Kevina Lovea. Međutim, Warriorsi su prije kraja te dionice ponovno odveli utakmicu u mirne vode preko Thompsona i Curryja, da bi se prednost ponovno povećala početkom posljednje četvrtine na dvoznamenkastu brojku.

Serija se nastavlja u srijedu, momčadi će iduće dvije utakmice odigrati u Clevelandu.