Rocketsi nemoćni bez Paula, prvaci ponovno u finalu

NBA 29. svi 20188:05 > 8:10
Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Golden State Warriorsi četvrtu godinu zaredom igrati će u NBA finalu nakon pobjede u završnom, sedmom dvoboju Zapadne konferencije protiv Houston Rocketsa.

Iako su igrali bez Chrisa Paula kojemu su se nadali do otprilike dva sata prije utakmice, Houston Rocketsi odigrali su vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem su vodili i 15 razlike.

Međutim, kao što je bio slučaj u šestoj utakmici serije, Rakete su izgubile snagu u trećoj četvrtini u jednoj od šuterski najgorih sekvenci koje ćete vidjeti u košarkaškoj utakmici. Houston je promašio 27 pokušaja zaredom za tricu, treću četvrtinu Warriorsi su dobili 33:15 preuzevši kontrolu nad utakmicom. U drugom poluvremenu, Rocketsi su tricu gađali 1-21, ukupno gledajući, James Harden je šutirao 2-13, a Eric Gordon 2-12. Klupa Rocketsa ubacila je tek tri poena, Gerald Green jednu tricu, a i on je pokušavao, ali ništa nije prolazilo (1-7). Ryan Anderson, koji je prva tri mjeseca sezone bio sjajan, u drugom dijelu je nestao kao sezonske rajčice na lokalnoj tržnici. U osam minuta igre nije niti pokušao tricu. U krajnjoj mjeri, izostanak Chrisa Paula bio je očekivano preveliki hendikep za Rocketse koji su imali veliku priliku izbaciti sretne prvake.

U konačnici, Kevin Durant završio je s 34 poena, Steph Curry dodao je 27 uz deset asistencija i devet skokova. Harden je predvodio Rocketse s 32 poena, Gordon je upisao 23, a Clint Capela 20 uz devet skokova.

Četvrtu godinu zaredom gledati ćemo isto finale, Golden State protiv Clevelanda, no moramo biti iskreni, biti će to dvoboj Davida i Golijata. LeBron James je nekako izvukao očajno loše Cavse na slabijem Istoku, međutim Warriorsi će biti druga priča. Vratit će se Andre Igoudala koji je propustio četiri uzastopne utakmice finalne serije Zapada, a pitanje je da li će za prvu utakmicu biti spreman Kevin Love koji je propustio sedmu utakmicu finalnog okršaja Istoka protiv Bostona zbog potresa mozga.

Veliko finale kreće od četvrtka u Oaklandu.