Hornetsi okrenuli leđa Walkeru, Cavsi zagrizli mamac

NBA 19. sij 201819:05 > 19:09
(Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Charlotte Hornetsi odlučili su krenuti u drugom smjeru što se razvoja momčadi tiče i transferirati najboljeg igrača, Kembu Walkera.

Walkera su kao deveti izbor drafta 2011. godine birali Hornetsi (u to vrijeme Bobcatsi), u šest godina u klubu, nekadašnja zvijezda sveučilišta UCONN, postao je prva zvijezda momčadi, igrač oko kojeg se sve pokreće.

No, Hornetsi imaju svakojakih problema, spremni su trošiti novac, dokazali su to lani kada su Nicolasu Batumu predali ugovor od 120 milijuna dolara, prošlog su ljeta doveli i Dwighta Howarda. Međutim, rezultati i dalje nisu na razini, Hornetsi su trenutno na omjeru 18-25 i teško je vjerovati da će ove godine izboriti doigravanje.

Vlasnik kluba, najveći igrač svih vremena, Michael Jordan odlučio je krenuti u drugom smjeru, Walker je prvi na listi za odstrel, a Hornetsi imaju želju dobiti što više mladih igrača ili u najmanju ruku poneki poželjan pick s budućeg drafta. Cleveland Cavsi tu ulaze u priču.

LeBron James i njegova ekipa ne izgledaju dobro, konstantno ulaze i izlaze iz krize, nikako da uhvate kontinuitet dobrih predstava, a Cavsi imaju upravo ono što Hornetsi žele, Brooklynov draft pick koji su dobili u razmjeni s Bostonom prošlog ljeta kada je klub napustio Kyrie Irving. Taj će pick ovisiti o plasmanu Netsa ove sezone, no vrlo vjerojatno će biti top deset.

Walker ove sezone prosječno postiže 21.7 poena, lani je prvi put nastupio na All Star utakmici, a riječ je o igraču koji se također sasvim solidno snalazi u obrani. Cavsi imaju pregršt igrača koji nisu zvijezde, već dio rotacije poput Kylea Korvera, Tristana Thompsona, Channinga Fryea, Imana Shumperta, JR Smitha. Nije tajna da bi se željeli riješiti Thompsonovog ugovora koji mu godišnje donosi gotovo 17 milijuna dolara.

Prema nekim informacijama, Cavsi će gotovo je sigurno napraviti barem jedan trade prije isteka prijelaznog roka 8. veljače, a Walker bi bio pojačanje koje bi zadovoljilo i LeBrona Jamesa.