Kakav remont Bucksa! Stigao i Bogdanović….

NBA 17. stu 20207:40 > 7:43
Chris Graythen/Getty Images

Milwaukee Bucksi napravili su sjajan posao s dva velika tradea.

Kada krajem tjedna NBA liga ukine moratorij na potpise novih igrača, Milwaukee Bucksi mogli bi ispuniti najveću želju te se riješiti isto tako i najvećeg straha. Riječ je naravno o potpisivanju novog ugovora s Giannisom Antetokounmpom što je prvenstveno ovisilo o činjenici hoće li se momčad pojačati za novu sezonu.

Možda je pomalo i smiješno o tome govoriti obzirom da su Bucksi protekle dvije sezone bili najbolja momčad regularne sezone, no prvi dio NBA godine ne donosi naslov prvaka. Bucksi jednostavno nisu imali dovoljno dobru momčad, ili barem igrače koji će pomoći Giannisu da klubu donese titulu prvaka. Možda ne bismo smjeli u tu kategoriju stavljati Khrisa Middletona, međutim ostatak ekipe nije bio dovoljno dobar.

Čelnici Bucksa sada su napravili zaista velik posao. Najprije su u razmjeni igrača doveli Jruea Holidayja iz New Orleansa, a jedan od boljih obrambenih igrača lige na svojoj poziciji nije bio jeftin. Naime, Bucksi su se odrekli čak tri picka prvog kruga drafta te moguće još dvije zamjene draft izbora u budućnosti. U Pelicanse je od zvučnijih igrača preselio i Eric Bledsoe, a s njim u paketu odlazi još i George Hill. Otkada su Pelicansi alarmirali ostatak lige da je Holiday dostupan, otprilike šest ili sedam klubova pokazalo je ozbiljan interes, a najviše su, čini se, bili zagrizli Boston Celticsi. Ipak, Bucksi su bili brži.

No, tu nije bio kraj posla. Gazde Bucksa ostali su na liniji sa Zapadnom konferencijom, sljedeća stanica bio je Sacramento. Dogovoren je sign and trade za Bogdana Bogdanovića koji je još prije početka nedavno završene sezone odbio produžiti ugovor s Kingsima stoga ovi nisu imali previše izbora nego pokušati za njega dobiti najviše što mogu. Doduše, teško je reći kakve će koristi imati od Ersana Ilyasove, DJ Wilsona i Dontea DiVincenza, no čini se da bolje od toga nisu mogli dobiti. Za sada nije poznato koliko će novim ugovorom zaraditi Bogdanović, međutim špekulacija jest da se radi o iznosu do 70 milijuna dolara na pet godina.

Bucksi će u novoj sezoni postaviti izuzetno kvalitetnu petorku: Holiday – Bogdanović, Middleton – Antetokounmpo – Lopez. Reći će navijači, nimalo loše.