Srce mu ne dopušta: Nowitzki odbio ponudu Stevea Nasha

NBA 14. lis 202014:13 > 14:16
Ronald Martinez/Getty Images

Brooklyn Netse je nedavno preuzeo veliki prijatelj Nowitzkog, Kanađanin Steve Nash koji je Dirka jako želio u svom osoblju.

Dirk Nowitzki imao je ispred sebe ozbiljnu ponudu Brooklyn Netsa da se pridruži njihovom trenerskom timu u sljedećoj sezoni.

Netse je nedavno preuzeo njegov veliki prijatelj Kanađanin Steve Nash koji je Dirka jako želio u svom osoblju.

Ipak, legendarni Nijemac odbio je ponudu Brooklyna i svog prijatelja. Nowitzki je očito toliko vezan za Maverickse da se ne može zamisliti ni u jednom drugom klubu. Dirk je u Mavericksima proveo 21 godinu te klub 2011. godine odveo do povijesne titule NBA prvaka. Ta činjenica u kombinaciji s onom da trenutno ne želi biti involviran ni s čim u vezi s košarkom bili su presudni u odbijanju te ponude.

“Prije svega, ja ne znam kako je biti negdje drugdje osim ovdje” – kazao je Dirk i dodao:

!Kao drugo, smatram da za takav angažman još nije vrijeme, a ja jednostavno obožavam biti ovdje i provoditi vrijeme sa svojom obitelji. Trenutno sam još u fazi kada sam toliko zasićen košarke da još i ne pomišljam na nju” – kazao je legendarni Nijemac.

Nash i Nowitzki u Dallasu su igrali od 1998 do 2004. godine.