Zubac izbacio Dončića, Utah i Denver će igrati sedmu!

NBA 31. kol 20208:19 > 8:25
Ashley Landis-Pool/Getty Images

Dallas Mavericksi ispali su u prvom krugu NBA play-offa poslije poraza od LA Clipersa 111:97 te je rezultat u seriji bio 4:2.

Clippersi su većim dijelom utakmice bili bolja momčad, a do sredine treće četvrtine uspjeli su doći do 23 koša prednosti. Ipak, na krilima odličnog Luke Dončića Dallas se vratio u utakmicu te je u početnoj fazi posljednje četvrtine zaostatak Mavericksa sveden na samo šest koševa.

Bliže od toga Dallas nije mogao, jer su Clippersi predvođeni Kawhijem Leonardom ubrzo ponovno došli do dvoznamenkaste prednosti koju Mavsi više nisu uspjeli ugroziti.

Ivica Zubac je u ovom dvoboju u igri proveo više od 33 minute, a prekovremeno je morao raditi zbog isključenja Marcusa Morrisa, koji je još u prvoj četvrtini morao napustiti igru, jer je pregrubo zaustavio jedan prodor Luke Dončića. No, Zubac se pobrinu da se Morrisov izostanak ne osjeti previše te je s 15 koševa (šut iz igre 6/8) i 11 skokova bio drugi najbolji igrač svoje momčadi.

Harry How, Getty Images Sport

Kawhi Leonard je sa 33 koša, 14 skokova i sedam asistencija predvodio Clipperse, a Paul George je imao učinak od 15 poena, devet skokova i sedam asistencija.

U svojoj posljednjoj utaklmici ove sezone Luka Dončić je ostao za jedan skok i jednu asistenciju kratak za još jedan ‘triple-double’ učinak, jer je utakmicu završio sa 38 koševa, devet skokova i devet asistencija.

U duelu Utah Jazza i Denver Nuggetsa igrat će se majstorica jer su Nuggetsi u šestom susretu slavili 117:107.

Nikola Jokić je susret zavšio sa 22 poena, a najbolji u pobjedničkom timu sa 50 poena bio je fantastični Jamal Murray. Kod Jazza sa 44 poena najefikasniji je bio Mitchell sa 44 poena. Još jednom smo vidjeli neizvjesnu borbu dvije izjednačene momčadi predvođene mladim superzvijezdama Mitchellom i Murrayem. Sedma utakmica će biti sigurno fantastična za gledati.