Bender među starterima, Warriorsi na -30

NBA 28. velj 20207:55 > 7:56
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Dragan Bender prvi put je započeo utakmicu u početnoj petorci Golden State Warriorsa, međutim još jednom je propustio priliku iskazati se na polovici desetodnevnog ugovora koji je potpisao u nedjelju.

Bender je u dvoboju protiv Los Angeles Lakersa igrao 22 minute, upisao je tek četiri poena (2-6) uz četiri skoka, asistenciju, dvije osvojene i tri izgubljene lopte. Warriorsi su pred svojim navijačima poraženi od Los Angeles Lakersa s okruglih trideset razlike, gosti su odmarali LeBrona Jamesa. U njegovom odsustvu, Anthony Davis zabilježio je 23 poena u 25 minuta igre.

Philadelphia je prvi put igrala bez obojice najboljih igrača, Bena Simmonsa neće biti na parketu idućih nekoliko tjedana zbog ozljede leđa, a problema s ramenom ima Joel Embiid. Ipak, protiv Knicksa nije bilo problema, Sixersi su najbolja domaćinska momčad lige s omjerom 28-2, a ovoga puta najbolji je bio Tobias Harris ubacivši 34 poena uz po sedam skokova i dodavanja. Al Horford je napokon odigrao dobru utakmicu s 15 koševa, devet asistencija i sedam skokova. Julius Randle još je jednom bio najbolji kod Knicksa s 30 poena i deset uhvaćenih lopti.

Oklahoma City djeluje sve kvalitetnije, a petu uzastopnu pobjedu ostvarili su protiv Sacramento Kingsa. Thunder je dobio još jednu izvrsnu partiju Danila Galinarija (24 poena), ključan preokret dogodio se u trećoj četvrtini u kojoj je OKC nadoknadio minus od 19 poena. Ovo je bio već 15. put ove sezone da Thunder gubi sa značajnom razlikom u drugom poluvremenu, ali dolazi do pobjede. Shai Gilgeous-Alexander pridodao je 20 poena za pobjedničku momčad. Harrison Barnes je s 21 poenom predvodio Kingse.

Indiana se vratila u formu s četvrtom pobjedom u posljednjih pet utakmica dok je Portland ponovno poražen bez Damiana Lillarda koji je još uvijek ozlijeđen. Čitava startna petorka Pacersa upisala je dvoznamenkast učinak, a najviše se istaknuo Domantas Sabonis s 20 poena i 11 skokova. CJ McCollum je s 28 koševa i deset dodavanja predvodio Blazerse, Mario Hezonja nije igrao.