Zubac dobar u borbi do istrebljenja Kawhija i Dončića!

NBA 22. sij 20208:13 > 8:17
Harry How / Staff

Košarkaši Los Angeles Clippersa slavili su sa 110-107 na gostovanju u Dallasu, gdje su Kawhi Leonard i Luka Dončić postigli po 36 koševa, a mladi Slovenac ostao jednu asistenciju od "triple-double" učinka i promašio važna slobodna bacanja u neizvjesnoj završnici.

Hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac je za nešto manje od 19 minuta ubacio devet koševa te imao devet skokova, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu.

Kawhi Leonard je sa 36 poena, 11 skokova, tri osvojene lopte i dvije blokade predvodio momčad Doca Riversa do 31. ovosezonske pobjede, a vrlo važnu ulogu u završnici dvoboja odigrao je Landry Shamet koji je završio sa 18 koševa.

Dallas je u posljednje tri minute ušao s vodstvom 98-97, kad je Shamet pogodio prvu od svoje dvije trice u seriji Clippersa 8-0, kojom su došli do +7 (105-98). Leonard je pogodio tricu za 108-100 na 75 sekundi prije kraja, ali Mavericksi su došli u priliku za preokret. Tim Hardaway Jr. je 16 sekundi prije kraja promašio otvorenu tricu za izjednačenje, a devet sekundi poslije Luka Dončić je promašio oba slobodna bacanja.

Na drugoj strani je Leonard pogodio oba za vodstvo 110-105 i zapečatio pobjedu Clippersa.

Poraz Mavericksa pokvario je povratak Kristapsa Porzingisa na parket nakon gotovo jednomjesečnog izbivanja. Latvijac je imao 10 koševa i devet skokova.

Druga loša vijest za Maverickse je ozljeda Dwighta Powella koji je u 10. minuti krenuo u prodor, kad mu je popustila desna noga, uz najvjerojatnije puknuće Ahilove tetive, što bi značilo da je za njega ova sezona završila.