Kawhi najavio osvetnički pohod Amera u Tokiju!

NBA 30. ruj 20199:10 > 9:13
John McCoy/Getty Images

Krilni košarkaš Los Anšeles Klipersa i MVP prošlosezonskog finala NBA lige Kavaj Lenard spreman je da se 'žrtvuje' sledećeg leta i obuče dres reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država na Olimpijskim igrama u Japanu.

Amerikanci su nedavno doživjeli krah na Svjetskom prvenstvu u Kini osvajanjem sedmog mjesta, a izbornik Gregg Popovich je tijekom ljeta imao velike probleme te na Mundobasketu nije mogao računati na najveće zvijezde najjače lige na svijetu.

– Trenutno se osjećam kao član američke reprezentacije. Ali, moj trenutni zadatak je dovesti Clipperse do finala NBA lige – izjavio je Kawhi Leonard, koji je nakon osvajanja naslova s Toronto Raptorsima preselio u klub iz Kalifornije.

Selekcija SAD-a u Kini je ostvarila najlošiji rezultat u povijesti, a proteklih dana želju da zaigraju na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. izrazili su Harden, Butler, Curry, Klay, Green, Lillard, A.Davis…

Clippersi su ljetos angažirali i Paula George, ali on će se zbog oporavka od operacija na oba ramena na terenu pojaviti tek u studenom.