Umro tvorac moćnog PAO-a, tuguje Grčka, tuguje Europa

Košarka ostalo 19. ožu 201919:54 > 20:00
Christian Petersen, Getty Images Sport

Bivši predsjednik Panathinaikosa, Thanasis Giannakopoulos, preminuo je u 89. godini života nakon teške bolesti.

Nedavno je Giannakopoulos hospitaliziran nakon moždanog udara, zdravlje se nastavilo urušavati, a jutros je preminuo.

Thanasis je treći i posljednji član braće Giannakopoulos koji je umro u posljednjih 12 mjeseci. Prošle godine umrli su Pavlos (89) i Kostas (85).

Između 1987. i 2012. braća Giannakopoulos bili su vlasnici košarkaških, odbojkaških, vaterpolskih, atletskih i svih amaterskih sportskih sekcija Panathinaikosa. Do 2012. Thanasis je bio suvlasnik košarkaškog Panathinaikosa, a zatim je palicu predao Pavlosovu sinu Dimitrisu.

Thanasis je bio suvlasnik farmaceutske tvrtke VIANEX, a od 2002. do 2012. bio je počasni predsjednik Panathinaikos BC-a.

Pod vodstvom obitelji Giannakopoulos, Panathinaikos je postao jedan od najuspješnijih klubova u europskoj košarki – u njihovoj eri osvojio je šest naslova u Euroligi, 13 grčkih prvenstava i 9 kupova.

Panathinaikos je jedina košarkaška momčad na kontinentu koja je osvojila barem jedan trofej u 24 posljednje sezone!