FIBA 'oderala' Virtus zbog prebjega

Košarka ostalo 16. velj 202013:00 > 13:07
SK

Talijanski košarkaški velikan Virtus iz Bologne drastično je kažnjen od strane Svjetske košarkaške federacije nakon prebjega u konkurentsku organizaciju.

FIBA

Virtus je prošle sezone osvojio košarkašku Ligu prvaka koja se vodi u organizaciji FIBA-e, međutim umjesto obrane naslova prvaka talijanski klub je odlučio napustiti Svjetsku košarkašku federaciju i preseliti u konkurentski ULEB, točnije drugo po snazi natjecanje, Eurocup.

Međutim, FIBA se nije samo tako pomirila s tim činom kluba iz Bologne odlučivši Talijane kazniti s čak 250 tisuća eura. Virtus je inače za osvajanje titule Lige prvaka zaradio milijun eura pa će u suštini stvari samo ‘vratiti’ dio novca u blagajnu FIBA-e.

Zanimljivo, Virtus je prošlog tjedna igrao Interkontinentalni kup koji ste mogli pratiti u programu Sportkluba, a koji je okupio i domaćina Iberostar Tenerife, prvaka Južne Amerike, momčad San Lorenza te prvaka američke razvoje lige, odnosno filijalu Houston Rocketsa, Rio Grande Valley Vipers. Pobjednik je bio Iberostar koji je svladao Virtusa u finalnom okršaju.

Mnogi su se čudili zašto je Virtus uopće prihvatio nastup na turniru obzirom da je naprasno napustio organizaciju FIBA-e, međutim čini se kako je razlog ‘pružanje ruke pomirbe’ i pregovori oko smanjenja kazne.

Barem trenutno, kazna nije poništena, a niti umanjena.