Goran Dragić ima novi klub

Košarka 3. kol 202211:15 > 11:16 0 komentara
FIBA

NBA momčad Chicago Bulls su objavili u srijedu da je slovenski košarkaški reprezentativac Goran Dragić njihov novi član.

Dragić je najavio prelazak u Chicago početkom srpnja, no sada je objavljeno da će Slovenac potpisati jednogodišnji ugovor s Bullsima vrijedan 2,9 milijuna dolara (2,85 milijuna eura).

Dragić u Chicago prelazi iz Brooklyna, a prije toga je u NBA igrao za Phoenix Sunse, Houston Rocketse, Miami Heat i Toronto Raptorse. Ovo je za 36-godišnjeg Slovenca 15. sezona u NBA. U tom je razdoblju prosječno postizao 13,7 poena po utakmici. Pršlu sezonu u dresu Brooklyn Netsa imao je prosjek od 7,5 koševa i 4,1 asistencija po utakmici.

U sezoni 2017./18., kada je igrao u Miamiju, nastupio je i na All-Star utakmici, a 2020. godine je s Heatom došao do finala NBA u kojem su izgubili od Los Angeles Lakersa.

Chicago je na svom Twitteru objavio da će Dragić nositi broj sedam na dresu, prenose američki mediji, a taj je broj svojevremeno nosio i Hrvat Toni Kukoč.

Prošle sezone Chicago je regularnu sezonu završio na šestom mjestu sa 46 pobjeda, a eliminiran je u prvom kolu doigravanja od Milwaukee Bucksa.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!