Euroliga: Efes pobijedio čak 39 razlike!

Euroleague 14. sij 202122:00 0 komentara
Shane Larkin

Košarkaši Anadolu Efesa su na svom parketu bili bolji od Khimkija uvjerljivim rezultatom 99:60.

Turski predstavnik je od prve minuta nametnuo svoj tempo igre i stigao do potpuno zaslužene prednosti.

Na odmor se otišlo sa plus 16 Anadolu Efesa, koji je u nastavku još više povećavao svoju prednost. Ruska momčad se u potpunosti raspala u trećoj četvrtini u kojoj su ubacili svega deset poena.

Prednost je u jednom trenutku išla i preko 40 poena razlike, a na kraju se završilo rezultatom 99:60.

Najefikasniji igrač u pobjedničkom taboru bio je Sanli sa 19 poena, dok je Shane Larkin dodao 15. Sa druge strane bolji od ostalih bio je Michey sa 14, dok je Shved dodao jedan poen manje.

Efes je ovom pobjedom vezao šesti uzastopni trijumf u svim natjecanjima, a u Euroligi je trenutno na omjeru 11-9, dok je Khimki ostao zakucan za dno sa omjerom 2-18.

U drugom dvoboju dana Milano je očekivano slavio u gostima kod slabašne Albe sa 84:70. Najbolji kod gostiju bio je LeDay sa 16 poena, dok je najbolji kod Albe bio Lammers sa 18. Alba je s ovim porazom ostala na sedam pobjeda uz 13 poraza, dok je Milano petoplasirani s omjerom 12-7.

U posljednjem dvoboju dana Maccabi naših Žižića i Bendera slavio je na svom parketu protiv Baskonije sa 91:82. Obje ekipe su sada na omjeru 9-11 i nastavljaju veliku borbu za playoff.

Bender je ubacio 8 poena, dok je Ante Žižić imao 6 poena.