Barca slavila u Istanbulu, Milano pao u Berlinu

Euroleague 3. pro 202122:20 > 22:28 0 komentara
2021 Euroleague Basketball

Prve dvije utakmice 13. kola košarkaške Eurolige, koje su odigrane u petak, odlučene su u produžetku, a u obje su slavili gosti. Barcelona je u Istanbulu svladala Anadolu Efes sa 95-93, a Olympiacos je u Kazanju pobijedio Uniks sa 87-84.

Iako je Anadolu Efes početkom drugog poluvremena imao i 12 koševa prednosti, Barcelona je na kraju uspjela doći do pobjede u dodatnih pet minuta za koje se, zapravo, izborila domaća momčad kad je Shane Larkin pogodio dva slobodna bacanja za 80-80 na 20 sekundi prije isteka vremena. Nikola Mirotić je promašio šut za pobjedu Barcelone. No, Katalonci su do nje došli u dodatnih pet minuta. Pokušali su aktualni prvaci Eurolige doći do preokreta sa sirenom, ali je šut Krunoslava Simona sa svoje polovice promašio obruč.

Hrvatski reprezentativac je utakmicu završio sa 10 koševa, tri skoka i jednom asistencijom. Najbolji u domaćoj momčadi bio je Vasilije Micić sa 26 koševa, dok je goste predvodio nekadašnji centar Anadolu Efesa Sertac Sanli sa 24 poena.

Košarkaši Olympiacosa su kao gosti u produžetku svladali ruski Uniks sa 87-84, a za domaću momčad koju vodi Velimir Perasović hrvatski reprezentativac Mario Hezonja ubacio je 11 koševa. Hezonja je uz to imao sedam skokova, četiri asistencije i četiri ukradene lopte, a jednom od njih je omogućio svojoj momčadi da pri kraju osnovog dijela utakmice nadoknadi zaostatak i izbori dodatnih pet minuta.

Dubrovčanin je na kraju produžetka imao šut za tricu kojom je utakmicu mogao odvesti u novih dodatnih pet minuta, ali je lopta završila na prvom obruču. Hezonja je trice gađao 2/8, a iz igre 3/14.

Olympiacos su do pobjede predvodili Saša Vezenkov sa 22 koša i sedam skokova te Kostas Sloukas sa 12 poena i osam asistencija. Kod Uniksa su najbolji bili Lorenzo Brown sa 21 košem i Isaiah Canaan sa 20.

Beogradska Crvena zvezda je sa 69-58 pobijedila na gostovanju kod Zenita u Sankt Peterburgu. Nate Wolters je ubacio 14 koševa za pobjednike, a Jordan Mickey je sa 16 poena bio najbolji u domaćoj momčadi.

Berlinska Alba je jedina u petak bila uspješna kao domaćin, a svladala je favorizirani Armani Milano sa 81-76. Njemačku momčad je do pobjede predvodio Marcus Eriksson sa 21 košem, a u talijanskoj momčadi je Malcom Delaney bio najbolji strijelac sa 12 poena.