EL: Nesretan poraz Perasovića, Fener pao u Rusiji

Euroleague 8. sij 201923:00 > 23:02
Aykut Akici/EB via Getty Images

Velimir Perasović bio je nadomak pobjede u Pireju, ali Olympiakos je slavio nakon produžetka. Himki je drugi tjedan zaredom napravio iznenađenje, ovoga puta protiv Fenerbahčea.

Baskonia je propustila pobijediti u Pireju i to nakon što su vodili gotovo čitavim tijekom posljednje četvrtine. Trinaest sekundi prije kraja utakmice Perasovićeva momčad vodila je 80:77, međutim Kostas Papanikolaou pogodio je tricu tri sekunde prije posljednjeg zvuka sirene odvevši utakmicu u produžetak. Dodatni period utakmice Olympiakos je otvorio nizom 7-2 i domaći se više nisu osvrtali. Pobjednički sastav predvodio je Zach LeDay s 23 poena i devet skokova, poen manje dodao je Papanikolaou. Luca Vildoza ubacio je 19 koševa za goste, po 17 su ubacili Huertas i Poirier.

Nakon što su prošlog tjedna pregazili Gran Canariju u gostima, Himki je stigao do još jednog velikog skalpa. Čini se kako je momčad Georgiosa Bartzokasa napokon shvatila kako igrati bez najboljeg igrača Alekseja Shveda. U sklopu 17. kola Eurolige, u Moskvu je stigao Fenerbahče. Himki je vodio 72:69 dvadeset sekundi prije kraja dvoboja kada je Stefan Marković faulirao Kostasa Sloukasa. Grk je pogodio oba bacanja, a šok u dvorani nastao je sekundu prije kraja kada je ponovno Marković pogriješio fauliravši Mellija. Talijanski reprezentativac imao je dva pokušaja za osigurati pobjedu prvaku Europe od prije dvije godine, no pogodio je samo jedno odvevši utakmicu u produžetak. Ono što nisu uspjeli iskoristiti u regularnom tijeku vremena, Himkiju je uspjelo u dodatnom vremenu čime je ruski sastav osigurao treću pobjedu u posljednje četiri euroligaške utakmice. Marković je s 13 poena i sedam skokova predvodio pobjednički sastav, po 12 su ubacili Bost i Gill. Kod Fenera najbolji je bio Mahmutoglu s 18 koševa.

Daleko lakši posao imao je Anadolu Efes na gostovanju kod Žalgirisa. Već na poluvremenu turska momčad je vodila s 40:29, a prednost se podizala kako je vrijeme prolazilo za konačnih +21. Adrien Moerman je s 23 poena bio prvo ime utakmice, Krunoslav Simon je u 24 minute igre upisao devet poena (2-3, trica 1-2, sl. bacanja 4-4), po četiri skoka i asistencije te jednu izgubljenu loptu.

U posljednjoj utakmici večeri, Real je slavio u španjolskom derbiju na Kanarima. Sergio Lull je sa 16 koševa predvodio branitelja naslova.

Usprkos porazu Fenerbahče je zadržao vodeću poziciju nakon 17 kola, turska momčad drži omjer 15-2. Real je drugi s 14-3, a treće mjesto s utakmicom manje zauzima CSKA (12-4).