Perasović izgubio posao u Efesu, presudio mu bivši klub

Euroleague 16. pro 201711:58 > 12:08
Turkish Airlines EuroLeague

Nedavni izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije dobio je otkaz u drugom najjačem turskom klubu.

Efes je u velikoj rezultatskoj krizi, nalazi se na pretposljednjem mjestu Eurolige s omjerom 3-9, u turskom prvenstvu drže tek peto mjesto (7-3) i jasno je da je uprava počela paničariti.

Naročito kada su u dramatičnoj završnici jučer izgubili još jednu utakmicu, na domaćem parketu od Baskonije. Vladimir Štimac napravio je prekršaj 3 sekunde prije kraja, a Poirier je ubacio oba slobodna bacanja za 81:82, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Posljedica je prestanak suradnje s Velimirom Perasovićem, koji je klub preuzeo prošle godine i doveo ga do četvrtfinala Eurolige i tek trećeg mjesta u domaćem prvenstvu.

Peras je prije toga jednu sezonu vodio upravo Baskoniju i s njome dogurao do polufinala u tri različita natjecanja, što je bila sjajna referenca za ovaj posao, kojega više nema.

Efes je posljednji prvak prvak Turske bio 2009. godine, a puno vremena prošlo je i od posljednjeg puta kad se probio među četiri najbolje momčadi Eurolige (2001.).

Splitskog stručnjaka na klupi bi trebao nasljediti Ergin Ataman, čovjek koji je od 2014. do 2016. vodio tursku reprezentaciju, a već je odradio jedan mandat u Efesu (2008. do 2010.).