Perasović: Hoću kao sa Baskonijom prošle sezone

Euroleague 14. tra 201713:09 > 13:35
Turkish Airlines EuroLeague

Trener Anadolu Efesa Velimir Perasović ističe da bi volio s tim klubom ponoviti uspjeh koji je ostvario prošle sezone s Baskonijom.

Poslije sjajnih rezultata sa Baskonijom i plasmana na final four Eurolige prošle sezone, hrvatski trener je na putu da isti uspjeh ponovi s Efesom.

Sličnosti između dvije ekipe u načinu igre i rosteru postoje, i to potvrđuju riječi Perasovića.

Može se reći da igramo slično. Pokušavamo igrati u brzom tempu kao što je to bio slučaj prošle sezone s Baskonijom. Također, željeli smo imati atletski dominantne igrače. Kada možemo trčati i koristimo te atletske sposobnosti izuzetno smo opasni. Kada uspijemo promijeniti ritam utakmice možemo pobijediti bilo koga“, smatra bivši hrvatski izbornik.

Efes je sjajnim igrama u finišu regularnog dijela Eurolige osigurao plasman u četvrtfinale gdje ga očekuje dvoboj s Olympiacosom koga Perasović izuzetno poštuje.

To je najozbiljniji sastav u proteklih deset godina u Europi. Zadržali su najvažnije igrače dugo godina. Spanoulis, Printezis, Papanikolau, Mantzaris, Papapetrou, to su igrači koji su ključni i u klubu i u reprezentaciji Grčke. U ključnim minutima igraju najbolje jer imaju mnogo iskustva. Oni su jedan od najtežih protivnika i nitko ne voli igrati protiv njih“.

Ipak, uprkos snazi Olympiacosa, Perasović vjeruje da se njegova momčad može plasirati na final four.

Teško je igrati u Grčkoj, ali sam prošle godine s Baskonijom dva puta pobijedio Panathinaikos u Ateni. Ako igraš dobro možeš pobijediti svakoga. Znamo da će biti teško, ali želimo napraviti veliki uspjeh i plasirati se u polufinale“, zaključio je Perasović.