Maccabi i Armani do pobjeda u Euroligi

Euroleague 19. pro 201922:42 > 22:47
sport klub

Košarkaši Maccabija i Armanija iz Milana došli su do pobjeda u 15. kolu Eurolige

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva večeras su u svojoj Nokia Areni nakon velikog preokreta uspjeli pobijediti atenski Panathinaikos rezultatom 88:79 i tako zadržati priključak za vrhom euroligaške ljestvice.
Gosti iz Atene u prvom periodu sjajnom su košarkom utišali 10.500 navijača u nekadašnjoj Yad Eliahu dvorani i šokirali domaćina s 29:13 i vodstvom za koje se doimalo da će ga domaći košarkom kakvom su prikazali u prvih 10 minuta teško stići.

Ipak, Makabejci su već u drugom periodu konsolidirali svoje redove, dobili drugu četvrtinu 30:17 i opet povećali svoje šanse. No nije Panathinaikos posustajao ni u nastavku, opet su uspjeli povesti s 10 razlike i činilo se kako će Calathes i društvo kući pjevajući.

Tada je na scenu stupio fantastični Scottie Wilbekin koji je u prvom poluvremenu igrao loše i ispod svih kriterija. Počeo je pogađati iz svih pozicija, a pridružili su mu se Dorsey i Hunter i tu je Panathinaikosu bio kraj. Zadnja četvrtina otpuhala je goste s parketa a domaći sastav uz ovacije prepunog gledališta napustio je trijumfalno parket Nokia Arene.

Wilbekien s 23 poena, Dorsey sa 16 i Hunter s 15 najbolji kod pobjedničkog sastava. Thomas je za Atenjane zabio 24 dok je Papapetrou dodao 17 koševa.

Košarkaši milanskog Armani Exchangea konačno su večeras prekinuli neugodni niz od 5 poraza u nizu i kući u okviru 15. kola Eurolige savladati Valenciu rezultatom 78:71.
Dobra i dopadljiva košarka je viđena u prvom poluvremenu, posebno u prvoj četvrtini u kojoj je palo 50 poena te se stvorio dojam da će ovaj susret otići na veliki broj koševa.

Ipak, već u drugom periodu obje momčadi počele su igrati obranu dostojnu Eurolige pa je poluvrijeme koševima Della Vallea u posljednjoj sekundi završilo rezultatom 43:43. Treći period donio je fantastično otvaranje Armanija koji je serijom 10:0 naslutio da bi neugodni niz poraza mogao biti završen.

No gosti su smogli snage za još jedan povratak i prišli na 66:63 trojkom Laberyiea no više od tog nisu uspjeli napraviti jer su veterani Scola i Rodriguez zaključili ovaj susret. Amaedeo Della Valle s 15 poena bio je najbolji kod pobjedničkog tima, dok je Tarczewski dodao 13 koševa koliko je ubacio i Micov. Dubljević s 20 i Tobey s 11 jedini dvoznamenkasti kod Valencie.

Zenit je slavio kod Fenera 84:81, dok je Real u španjolskom dvoboju sredio Baskoniu sa 77:55