Cibona do 11. uzastopne pobjede u svim natjecanjima

ABA League 6. ožu 202218:16 > 18:17 0 komentara
Sportklub

Košarkaši Cibone ostvarili su 11. uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima svladavši u vlastitoj dvorani Borac iz Čačka s 89:74 (17:19, 30:18, 23:17, 19:20) u susretu 21. kola regionalne ABA lige.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu, gosti iz Čačka su pred kraj prve četvrtine vodili sa 16:5, Cibona se probudila ulaskom na terenu dvojice Šibenčana Krešimira Radovčića i Tonija Nakića. Njima se pridodao i Amar Gegić, a nakon što je sredinom druge četvrtine povela s 32:31 Cibona je vrlo brzo ostvarila i veliku prednost.

U nastavku je Cibona ostvarila prednost od 17 razlike (79:62) prije no što je opuštanjem dopustila Borcu približavanje na 79:70, no nakon minute odmora koju je zatražio trener Gašper Okorn uslijedila je serija Cibone od 8-0 za otklanjanje neizvjesnosti.

Gegić je susret okončao s 22 poena i 8 asistencija, Nakić je dodao 16, a Radovčić 15 za Cibonu, dok je Marko Pecarski sa 16 ubačaja predvodio Borac.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 9-10, a Borac na 7-12.

Andrea Minjo je u fantastičnom finišu Moto 3 trke odneo pobedu ispred Serhija Garsije, a u izjavi za SK ističe da je ovo bio njegov dan i da je njegova ekipa odradila sjajan posao tokom zime.