‘Studenti’ iz Podgorice razbili Zadar u ABA ligi

ABA League 1. lis 202120:29 > 20:30 0 komentara
Zadar
KK Zadar

U drugom nastupu nove sezone ABA lige košarkaši Zadra su upisali drugi poraz. Novi klub u ligi Studentski centar slavio je u Podgorici 94-78.

Nakon uvodnih deset minuta Zadar je vodio 20:17, no u ostatku utakmice dominirala je domaća momčad i na kraju zasluženo slavila.

Do poluvremena je Studentski centar okrenuo rezultat u svoje vodstvo (43-41), dok se do kraja treće četvrtine razlika popela na +10 čime su polako okopnile šanse Zadrana.

Najbolji igrač u domaćem sastavu bio je Fletcher Magee s 20 poena i pet skokova, dok je Vinales dodao 18 uz 11 asistencija.

Kod Zadra izdvojimo Justina Cartera (19 poena, sedam skokova i tri dodavanja), Martina Junakovića (17 poena), dok je Antonio Jordano zabio 12 poena uz šut za tri poena 4-5.

U idućem 3. kolu na rasporedu je hrvatski derbi, Zadar će biti domaćin Ciboni.