Giannis bez milosti prema Ukrajincima za prvo mjesto

Grčka muška košarkaška reprezentacija osigurala je prvo mjesto u skupini C EuroBasketa, u kojoj igra i Hrvatska, zahvaljujući 99:79 (23:20, 16:26, 32:11, 28:22) pobjedi protiv Ukrajine u susretu 4. kola.

Konačni rezultat ne odaje pravu sliku utakmice jer su Ukrajinci na poluvremenu vodili s 46:39, a i dobro su otvorili nastavak sve dok stvari u svoje ruke nije preuzeo Giannis Antetokounmpo i poveo Grčku u seriju 20:3 za samo šest minuta kojom je kontrola rezultata prešla na grčku stranu.

U četvrtoj četvrtini razlika je rasla i na najveći 22 razlike.

Giannis je utakmicu okončao s 41 poenom i 9 skokova, dok su Svjatoslav Mihajluk i Issuf Sanon ubacili po 16 za Ukrajinu.

Grčka je na čelu skupine s omjerom pobjeda i poraza 4-0, dok je Urajina druga sa 3-1.

Od 21 sat igraju Hrvatska i Italija, prije tog susreta Hrvatska je na 2-1, a Italija na 1-2.

Na dnu su Estonija sa 1-3 i Velika Britanija sa 0-4.