VN Katalonije: Vietti i Guevara sigurno do pobjeda

Automoto 5. lip 202214:43 > 14:43 0 komentara
REUTERS/Ibraheem Al Omari

Talijanski vozač Celestino Vietti (Kalex) u nedjelju je slavio na Velikoj nagradi Katalonije i trećom pobjedom u ovoj sezoni povećao svoju prednost u ukupnom redoslijedu vozača u klasi Moto2 Svjetskog prvenstva u motociklizmu.

Vietti je preciznom vožnjom u zadnjim krugovima ostavio konkurente iza sebe i iskoristio pad Amerikanca Joea Robertsa (Kalex) koji imao uvjerljivu prednost u trenutku kad je završio uz stazu.

U vrlo izjednačenoj utrci s manje od desetinke zaostatka za Viettijem ciljem je prošao Španjolac Aron Canet (Kalex), a pola sekunde je zaostao Augusto Fernandez (Kalex).

Vietti nakon devet od 20 utrka ima 133 boda, 16 više od Japanca Aija Ogure koji je u utrci završio na sedmom mjestu. Trećeplasirani Canet za vodećim zaostaje 24 boda.

IZAN GUEVARA NAJBOLJI U KLASI MOTO3

Španjolski 17-godišnji motociklist Izan Guevara (GasGas) ostvario je svoju drugu ovosezonsku pobjedu, a treću u karijeri u natjecanjima za Svjetsko prvenstvo u Moto3 klasi.

Guevara je slavio s gotovo dvije sekunde prednosti ispred sunarodnjaka Davida Munoza (KTM) i Japanca Tatsukija Suzukija (Honda), čime je smanjio zaostatak u ukupnom redoslijedu SP-a za vodećim Sergiom Garcijom (GasGas) koji je na stazi Barcelona-Catalunya bio četvrti.

Garcia nakon devet od 20 utrka ima 150 bodova, 16 više od Guevare. TrećeplasiranI Jaume Masia (KTM) za vodećim zaostaje već 47 bodova.

Deseta utrka sezone na rasporedu je 19. lipnja, a motociklisti će se boriti za Veliku nagradu Njemačke na Sachsenringu. (H)