Hamilton izletio sa staze i zaglavio u pješčanoj zamci

Automoto 13. ožu 202112:36 > 12:38

Daniel Ricciardo drugi je dan zaredom postavio najbrže vrijeme u jutarnjem dijelu drugoga dana testa u Bahrainu za upravljačem McLarena MCL35M, a Fernando Alonso odvozio je prve krugove u novom Alpineu A521 i odvozio drugo najbrže vrijeme.

Ricciardo je na C3 Pirellijevim gumama odvozio 1:32.215, 0.013 sekundi sporije od svoga najboljeg vremena od jučer, a Alonso je bio 0.124 sekundi sporiji na stupanj tvrđim gumama i ukupno odvozio 59 krugova u svom F1 povratku.

Perez je u svom prvom službenom nastupu za Red Bull odvozio 39 krugova i postavio treće najbrže vrijeme na C2 gumama, 0.263 sekundi sporije od Ricciarda u McLarenu dok je Latifi pokazao ohrabrujuću brzinu za Williams na četvrtom mjestu uz najbolji drugi sektor na C5 gumama.

Tsunoda je još jednom imao vrlo dobar nastup za AlphaTauri bez većih pogrešaka i prvi je dio drugoga dana završio peti s manje od pola sekunde zaostatka za najbržim Ricciardom na C4 gumama uz 57 krugova za novi AT02.

Sainz je danas prvi vozio novi Ferrari SF21 i završio šesti najbrži na C3 gumama, a Mazepin je bio posljednji vozač koji je za Ricciardom kasnio manje od sekundu uz najveći broj krugova u prvom dijelu dana (76).

Hamilton i Mercedes imali su još jedan samozatajan nastup s tek osmim najbržim vremenom, a svjetski prvak je izletio sa staze i zaglavio u pješčanoj zamci te je ukupno odvozio 58 krugova, 16 više nego jučer.

Britanac je izgubio stražnji kraj u 13. zavoju na otprilike pola prvoga dijela dana i završio u pješčanoj zamci čime je izazvao crvenu zastavu i prekid od 15 minuta, a njegov Mercedes F1 W12 morao je biti odvučen do boksa.

Giovinazzi je bio deveti najbrži za Alfa Romeo na C2 komponenti guma, a Vettel je bio najsporiji za Aston Martin te je zbog problema s mjenjačem odvozio samo deset krugova.

Ovo je drugi problem s Mercedesovim mjenjačem u dva dana nakon što je Bottas u Mercedesu jučer izgubio gotovo cijeli prvi dio dana zbog istoga problema te odvozio samo šest krugova.