Zubčić pao na ulasku u cilj pa završio 25.

Alpsko skijanje 31. sij 202113:44 > 13:52
AP Photo/Gabriele Facciotti

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma kojeg su skijaši vozili u nedjelju za Svjetski kup u Chamonixu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 25. mjesto.

Kristoffersen, koji je i nakon prve vožnje bio vodeći, prvo je mjesto zauzeo s vremenom 1:37.81. Drugi je bio Švicarac Ramon Zenhausern sa 28 stotinki zaostatka (1:38.09),, a treći još jedan Švicarac Sandro Simonet sa 66 stotinke slabijim vremenom od pobjednika (1:38.47). Zubčić je pao pred ciljem, ali je ipak završio utrku sa 2,20 sekunde zaostatka za Kristoffersenom (1:40.01).

Osim njega u Chamonixu nastupila su još trojica hrvatskih skijaša Istok Rodeš, Matej Vidović i Samuel Kolega. Vidović nije završio prvu vožnju, Rodeš je bio 34. nakon prve vožnje, a Kolega 40.

U poretku slalomaša vodi Švicarac Marco Schwarz, danas šesti, sa 589 bodova, drugi je Zenhauesern sa 443 boda, a treći je Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag sa 405 bodova. Zubčić je danas osvojio šest bodova, a u poretku slalomaša je na 25. mjestu sa 90 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Francuz Pintaurault koji je danas zauzeo sedmo mjesto, sa 924 boda, drugi je Schwarz sa 666 bodova, a treći je Švicarac Marco Odermatt sa 607 bodova. Zubčić je sedmi sa 484 boda.