Uvjerljiva prva pobjeda Hrvatske uz opuštanje u finišu

Vaterpolo 23. lip 202219:04 > 19:26 0 komentara
Giorgio Scala Deepbluemedia Insidefoto via Guliver Images

Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj. Nakon remija s Grčkom, lako je opravdala ulogu favorita protiv Njemačke...

Protiv Grčke 8:8, protiv Njemačke 13:9 (4:1, 4:1, 2:2, 3:5) Učinak je to hrvatskih vaterpolista nakon prva dva kola skupine B Svjetskog prvenstva u Mađarskoj, točnije Debrecenu koji je domaćin te skupine.

Od početka su se izabranici Ivice Tucka nametnuli Nijemcima, koji su u uvodu turnira izgubili od Japana 12:11. Vrlić Harkov zabili su za ranih 2:0, već na kraju prve četvrtine bilo je 4:1, a krajem druge i ogromnih 8:1.

Bilo je jasno da će ostatak susreta biti samo formalnost, iako je Hrvatska ganjala što veću pobjedu s obzirom na to da bi o pobjedniku skupine mogla odlučivati ukupna gol-razlika.

Suprotno željama s naše klupe, došlo je do opuštanja i Nijemci su se tri minute prije kraja približili na samo 10:7. Tucak je bjesnio na klupi i pozvao ‘time-out’ nakon kojeg je Bašić pogodio za 11:7.

Zabili su potom i Nijemci, ali i opet Bašić za 12:8 ulaskom u zadnje dvije minute. Pobjedu Hrvatske potvrdio je Burić za 13:8 minutu do isteka vremena.

S tri pogotka najbolji strijelci Hrvatske bili su Bašić i Krapić, dva je zabio Fatović, a po jedan Vrlić, Harkov, ŽuvelaMarinić Kragić i Burić.

U našoj skupini od 19.30 igraju Japan i Grčka, a posljednji susret skupine Hrvatska igra u subotu u 18 sati protiv Japana.